Sot ditë pushimi në Gjakovë (Dokument) - Bota Sot
Sot ditë pushimi në Gjakovë (Dokument)

Gjakova

Sot ditë pushimi në Gjakovë (Dokument)

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 08:15
Komuna e Gjakovës

?Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka marrë vendim që ditën e sotme, 14 Qershorin, ditën e Çlirimit të Gjakovës ta shpallë ditë pushimi.

Ky pushim vlen për të gjitha institucionet lokale dhe ato arsimore ne komunën e Gjakovës.

Sipas dokumentit në faqen zyrtare të komunës së Gjakovës, Gjini ka marrë këtë vendim duke pasur për bazë ligjin për vetëqeverisje lokale. 

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera