Pastrohet një nga deponitë më të mëdha të Gjakovës - Bota Sot
Pastrohet një nga deponitë më të mëdha të Gjakovës

Gjakova

Pastrohet një nga deponitë më të mëdha të Gjakovës

Më: 27 tetor 2018 Në ora: 07:49
Komuna e Gjakovës

Sot në ora 12:00 organizohet aksion pastrimi në njërën prej deponive më të mëdha në komunën e Gjakovës, në lagjen e njohur me emrin Carrapatok.

Të gjithë bashkë, vullnetarët e "Let’s do it" nga qytetet tjera dhe Gjakova, pjesëtarë të organizatave të ndryshme, banorët e lagjes dhe qytetarë tjerë do të angazhohen për pastrimin e kësaj lagjeje.

Ne aksionin e pastrimit merr pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini.

Muajin e fundit janë zhvilluar aksione pastrimi në qytetet e Kosovës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat