E kthejnë në Tiranë, të riun që tentoi të hyjë në Gjermani si grek - Bota Sot
E kthejnë në Tiranë, të riun që tentoi të hyjë në Gjermani si grek

Gjermania

E kthejnë në Tiranë, të riun që tentoi të hyjë në Gjermani si grek

Më: 4 janar 2019 Në ora: 08:18
Policia gjermane

Policia gjermane ka arrestuar një 24-vjeçar në aeroportin e Berlinit – Tegel me dukumente të rreme. Shqiptari provoi te hyje ne Gjermani me dokumente gjoja greke dhe vinte nga Londra, njofton “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te Policisë Federale.

Zyrtarët kontrolluan shqiptarin tek i cili u gjeten dokumentat e falsikuara. Një gjyqtar i Berlinit e dënoi njeriun të hënën me një gjobë. Ai pagoi dhe pastaj vullnetarisht u kthye në Shqipëri me shpenzimet e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...