Shqiptarja bekohet, bëhet nënë për herë të parë në moshën 58 vjeçe - Bota Sot
Shqiptarja bekohet, bëhet nënë për herë të parë në moshën 58 vjeçe

Gjermania

Shqiptarja bekohet, bëhet nënë për herë të parë në moshën 58 vjeçe

Më: 5 janar 2019 Në ora: 12:22
Flora dhe i sapolinduri

Një grua shqiptare është bekuar nga Zoti në moshën 58-vjeçare, duke u bërë nënë për herë të parë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Leverkusen të Gjermanisë dhe lajmi ka bërë xhiron e botës.

Mamaja Flora dhe i sapolinduri, vogëlushi Florian janë në gjendje shumë të mirë shëndetësore.

Ndërkohë babai i fëmijës, 72-vjeç tregon se është shumë i lumtur dhe se kishte plot 25 vite që priste të bëhej me fëmijë. “Ai është kaq i bukur. Gjithashtu ka sytë dhe hundën time. Kjo është një mrekulli”.

Mjekët shprehen se kjo është një ngjarje e rrallë dhe se në 10 vitet e fundit nuk është parë të ndodhë një lindje e tillë në Leverkusen.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...