Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani - Bota Sot
Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani

Gjermania

Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 09:59
Ilustrim

Jeta shpeshherë naj sjellë sprova të ndryshme, por nuk duhet të bëhemi pesimistë. Një djalë nga Maqedonia, i cili për një kohë të gjatë jeton në Gjermani ka pësuar një aksidentë të rëndë me disa thyerje të brinjëve dhe dëmtime tjera në trup.

Ai është shtruar në spital nën kujdesin shëndetësor, por me brengën se për cdo ditë po humb dhe nuk po mund të realizohet në aspektin profesional.

Disa ditë para se ta lëshonte spitalin, duke shëtitur korridoreve ka parë një derë hapur, brenda së cilës ishte e shtrirë një grua të moshuar.

Ajo ka lëshuar një zë të ulët duke i kërkuar Davidit që ta thirr motrën medicionale për ti mbushur një gotë me ujë. Davidi e ka kryer vetë këtë shërbim, duke u treguar dashamirës me të moshuarën gjermane.

Ditën kur shtetasi Maqedonisë është dashur ta lëshoj spitalin, motra medicionale i ka thënë se duhet ta vizitoj të moshuarën. Në takimi e fundit me të ajo i ka dhënë një zarf në të cilën në shenjë falënderimi i ka dhuruar një mercedes të ri, të cilin e ka marrë nga salloni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...