Stuhia e fortë në Gjermani preku edhe shqiptarët e Kosovës - Bota Sot
Stuhia e fortë në Gjermani preku edhe shqiptarët e Kosovës

Gjermania

Stuhia e fortë në Gjermani preku edhe shqiptarët e Kosovës

Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 10:50
Stuhia e fortë në Gjermani preku edhe shqiptarët e Kosovës

Stuhia “Sabine” e ka goditur Gjermaninë gjatë fundjavës. Atje pati edhe breshër dhe përmbytje.

Ky mot po i prekë edhe shqiptarët e Kosovës, pasi që një numër i madh i tyre jetojnë në Gjermani.

Njëri prej tyre është edhe vëllau i ish kandidatit për kryetar të komunës së Drenasit, Xhavit Drenori.

Ai në facebook ka bërë të ditur se nga stuhia i është dëmtuar vetura vëllaut të tij, por që nuk është lënduar.

“Stuhia #Sabine ne Gjermani ma paska preke pak edhe vellaun e vogel ne Gjermani, Avniun. Shyqyr veq demtim i vetures”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat