Republika e Kosovës dhe Republika e Çamërisë festojnë së bashku - Bota Sot
Republika e Kosovës dhe Republika e Çamërisë festojnë së bashku

Gjermania

Republika e Kosovës dhe Republika e Çamërisë festojnë së bashku

Nga: Atdhe Geci Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 10:51
Pamje nga festimet

Në Dortmund Republika e Kosovës, së bashku me Republikën e Çamërisë, festuan Ditën e Republikës së Kosovës.

Me këtë rast mërgimtarët i përshëndeti, Kryekonzulli i Republikës së Kosovës në Dizeldorf, Arjan Kashtenjeva.

Ndërsa nga Repupublika e Çamërisë të pranishmit i përshëndeti presidenti i Republikës së Çamërisë Ali Aliu.

Image

Atmosferën festive në Dizeldorf e bëri të ndizet, këngëtarja, Fatmire Breshani.

Kremtimi i festës së Republikës së Kosovës në Dortmund ishte festë githëkombëtare.

Image

Në Dortmund Dita e Republikës së Kosovës, u festua me këngë e valle pa fund. Falenderojmë orgtanizatorin e këtij manifestimi shumë të rëndësishëm, atdhetarin, Bekir Zenunin!

Legjenda e këngës tropojane, Fatmire Breshani, po edhe këngëtarët që e shoqëronin atë na bënë të përjetojmë çaste të gëzuara festive!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat