Berlin: Tragjedi në diskotekën e shqiptarëve dhe rusëve, një i vdekur dhe katër të plagosur - Bota Sot
Berlin: Tragjedi në diskotekën e shqiptarëve dhe rusëve, një i vdekur dhe katër të plagosur

Gjermania

Berlin: Tragjedi në diskotekën e shqiptarëve dhe rusëve, një i vdekur dhe katër të plagosur

Nga: Bota Sot Më: 16 shtator 2017 Në ora: 14:11
Ilustrim

Breshëri armësh përpara diskotekës në Neu-Hohenschönhausen (Berlin): ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm ku mbeti i vrarë një person dhe katër të tjerë u plagosën, shkruan media gjermane “TagesSpiegel”.

Sipas kësaj medie, gjuajtësi është kapur i plagosur, ndërsa diskoteka njihet si pikëtakimi i rusëve dhe shqiptarëve. Mendohet se aty ka ardhur deri te ndonjë konfrontim mes palëve.

Personat e plagosur janë dërguar në spital, ndërsa diskoteka ku ndodhi krimi “Cozy Club” është mbyllur. Policia nuk ka dashur të tregojë nacionalitetin e të vdekurit dhe plagosurit./Bota sot

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera