Policia gjermane kontrollon autobusin e Kosovës, e pabesueshme çfarë gjen - Bota Sot
Policia gjermane kontrollon autobusin e Kosovës, e pabesueshme çfarë gjen

Gjermania

Policia gjermane kontrollon autobusin e Kosovës, e pabesueshme çfarë gjen

Nga: Fitim Dika Më: 2 tetor 2017 Në ora: 13:46
Policia gjermane

Të shtunën në mbrëmje rreth orës 21.00 është kontrolluar një autobus nga Kosova me 28 pasagjerë në rrugën BAB A8 të Gjermanisë, shkruan “Focus.de”.

Policia gjermane urdhëroi kontrollimin e valixheve ku gjeti cisternë ujë, ulëse kopshti, një tavolinë dhe një lavatriçe. Shoferi duheshte të paguajë për firmën qindra euro për sigurim.

Nga pasagjerët, një 23 vjeçar ishte i kërkuar me fletarrest pasi akuzohej për grabitje të shumta në rajonin Osnabrück dhe një 27 vjeçar që kërkohej nga autoritetet italaine. Të dy ishin shqiptarë./Bota sot

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera