Cili e ngriti flamurin Dardan të Rugovës në majën e Shalës së Bajgores? - Bota Sot
Cili e ngriti flamurin Dardan të Rugovës në majën e Shalës së Bajgores?

Gjermania

Cili e ngriti flamurin Dardan të Rugovës në majën e Shalës së Bajgores?

Maksim Gjoka Nga Maksim Gjoka Më 1 nëntor 2017 Në ora: 17:31
Sabedin Hyseni

Është një personazh të cilin e njohin shumë, dhe mbi të gjitha ai i përulet pas flamurit kombëtar vetëm atij Dardan që mbante edhe Presidenti historik Rugova. E pi?ërisht këtë flamur ai e ka ngritur në majën më të lartë të Shalës së Bajgores, pasi Sabi sic e njohin të gjithë, e ku emri i tij i vërtetë është Sabedin Hyseni, ka lindur në këtë vend të bukur dhe e viziton shpesh.

Prandaj edhe të tjerët djaloshin e njohin me mbiemër Kaçanolli, pasi aty ka lindur, ndërsa maja ku u ngjit me flamurin Dardan quhet “Te Bajraku”. Sabi ka pasur dëshirë që në këtë vend ku është rritur dhe ka kaluar fëmijërinë e tij të realizojë disa foto me këtë flamur, ndërsa ai jeton në Gjermani dhe është drejtues i një firme sigurimi por edhe ka një shoqëri kombëtare ILLYRIAN EAGLES (Shqiponjat Ilire).BS

Image
Sabedin Hyseni
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera