Shoqata “Salih Çekaj” reagon ndaj Haradinajt: Ky kriminel të ulet në bankën e të akuzuarve për vrasje të shqiptarëve - Bota Sot
Shoqata “Salih Çekaj” reagon ndaj Haradinajt: Ky kriminel të ulet në bankën e të akuzuarve për vrasje të shqiptarëve

Gjermania

Shoqata “Salih Çekaj” reagon ndaj Haradinajt: Ky kriminel të ulet në bankën e të akuzuarve për vrasje të shqiptarëve

Nga: Maxhun Smajli Më: 21 dhjetor 2017 Në ora: 23:05
Hasim Haradinaj

ShKSh “Salih Çekaj”, në Pfaffenhofen të Bayernit të Gjermanisë, reagon ashpër ndaj deklarimit të pa turpshëm dhe kriminal të Nënkryetarit të OVL-s së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinajt. 

"Deklarimi i tij është një vrasje e dyfishtë e veprimtarëve të LDK-s, atdhetarë të pa shoq të trojeve shqiptare. Në të njëjtën kohë, kryesia e shoqatës dhe anëtarësia e gjërë e saj, kërkojnë distancimin e popullit nga ky kriminel, si dhe i bëjnë thirrje Drejtësisë së Republikës së Kosovës që të marrë masa të mënjëhershme që ky kriminel të ulet në bankën e të akuzuarve për vrasje të shqiptarëve gjatë dhe pas luftës", thuhet në reagim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera