Nusja e vrarë në Gjermani është nga ky fshat i Istogut, detaje të reja nga kjo tragjedi - Bota Sot
Nusja e vrarë në Gjermani është nga ky fshat i Istogut, detaje të reja nga kjo tragjedi

Gjermania

Nusja e vrarë në Gjermani është nga ky fshat i Istogut, detaje të reja nga kjo tragjedi

Më: 29 maj 2018 Në ora: 21:25
Anton B., dyshohet se dje në mbrëmje e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij, 30-vjeçare Emine Abazi në qytetin Salzgitter të Gjermanisë të hënën në mbrëmje.

30 vjeçari nga Anton B., dyshohet se dje në mbrëmje e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij, 30-vjeçare Emine Abazi në qytetin Salzgitter të Gjermanisë të hënën në mbrëmje.

Përveç vdekjes së Eminës, Antoni po ashtu dyshohet që e ka plagosur edhe një shoqëruese të bashkëshortes së tij gjatë ngjarjes, shkruan “Bild” në Gjermani.

Viktima e cila mbeti e vdekur në vend, sic mëson media është nga fshati Drejë i komunës së Istogut.

Hetimet e para thonë që shkak për vrasjen ishte një grindje mes çiftit, që i përkisnin komunitetit ashkali.

Siç raporton e përditshmja gjermane, Antoni dhe Eminja nuk kanë qenë të martuar sipas ligjit gjerman, por kanë pasur katër fëmijë së bashku.

Ndonëse ishin çift tash e shtatë vite, thuhet se çifti qe një kohë të gjatë kishin mosmarrëveshje mes vete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera