Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm - Bota Sot
Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm

Gjilani

Haziri: Po punojmë shumë që stadiumi i qytetit të përfundoj në vitin e ardhshëm

Më: 14 prill 2019 Në ora: 19:16
Foto nga takimi

Haziri tha se po angazhohen si Komunës për ta rritur buxhetin, në mënyrë që në vitin e ardhshëm të përfundojë projekti i stadiumit, njofton kumtesa, përcjell lajmi.net.

“Është stadium i kategorisë së katërt sipas standardeve të FIFA dhe UEFA dhe i plotëson të gjitha kushtet për garat ndërkombëtare, e që është përcaktim i Federatës së Futbollit të Kosovës. Plani dinamik është duke vazhduar sipas pagesave të MKRS. Po punojmë shumë për ta rritur buxhetin për këtë vit, në mënyrë që ta shkujtojmë kohën e ndërtimit dhe besoj që prej qershorit do të ketë dinamikë më të madhe. Shpresoj që në vitin e ardhshëm të përfundojë ky projekt kapital”, tha Haziri.

Stadiumi i Qytetit në Gjilan do të jetë në shërbim të dy klubeve të mëdha, Dritës, Gjilanit dhe klubit të femrave. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...