Haziri ndan mirënjohje për pjestarë më të dalluar të policisë, FSK-së dhe Zjarrfikësve - Bota Sot
Haziri ndan mirënjohje për pjestarë më të dalluar të policisë, FSK-së dhe Zjarrfikësve

Gjilani

Haziri ndan mirënjohje për pjestarë më të dalluar të policisë, FSK-së dhe Zjarrfikësve

Nga: A.SH Më: 13 qershor 2019 Në ora: 14:57
Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të vendit, ka ndreuar me mirënjohje pjestarët më të dalluar në polici, FSK e Njësitin e Zjarrfikësve.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, ky 20-vjeçar e ka një domethënie të veçantë, jo vetëm si përvjetor jubilar, por shënon edhe kontributin e madh të njerëzve tanë, sepse këta nuk kontribuan të vetëm, por u bënë edhe mësuesit e udhërrëfyesit tanë dhe na mësuan se si punohet dhe luftohet për liri deri në sakrificë.

"Mirënjohje të veçanta për veprimtarët që ka dhënë shumë për lirinë e vendit, sikurse edhe për më të dalluarit në polici, FSK e Njësitin e Zjarrfikësve. Ky 20-vjeçar e ka një domethënie të veçantë, jo vetëm si përvjetor jubilar, por shënon edhe kontributin e madh të njerëzve tanë, sepse këta nuk kontribuan të vetëm, por u bënë edhe mësuesit e udhërrëfyesit tanë dhe na mësuan se si punohet dhe luftohet për liri deri në sakrificë.

Çmimi “Agim Ramadani” për nënkolonelin e FSK’së, Skender Haliti

Bastri Musmurati – mirënjohje për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Fatmir Rexhepi - mirënjohje për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Ahmet Isufi - mirënjohje për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Nazmi Musa - mirënjohje për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Afrim Nuhiu nga Batalioni i Parë i Reagimit të Shpejtë të FSK - mirënjohje si ushtar i dalluar për kontribuin në bashkëpunimin me komunitetin

Njësiti Sektorial i Stacionit të Policisë në Gjilan – mirënjohje për bashkëpunim ndërinstitucional

Berat Shala – mirënjohje për bashkëpunim ndërinstitucional dhe për kontributin në të mirë të komunitetit

Granit Abdyli (Policia e Kosovës) – mirënjohje për kontributin në të mirë të komunitetit

Besnik Mustafa (Policia e Kosovës) - mirënjohje për kontributin në të mirë të komunitetit

Milovan Arsic (Policia e Kosovës) – mirënjohje për kontributin në të mirë të komunitetit

Shaip Ismajli (Njësiti i Zjarrfikësve) – mirënjohje për kontributin në të mirë të komunitetit", ka shkruar Haziri në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...