Lutfi Haziri uron Bajram Kosumin për zgjedhjen rektor i Universitetit “Kadri Zeka” - Bota Sot
Lutfi Haziri uron Bajram Kosumin për zgjedhjen rektor i Universitetit “Kadri Zeka”

Gjilani

Lutfi Haziri uron Bajram Kosumin për zgjedhjen rektor i Universitetit “Kadri Zeka”

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 19:31
Lutfi Haziri dhe Bajram Kosumi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram urimi Bajram Kosumit, për zgjedhjen në pozitën e rektorit të Universitetit të Gjilanit “Kadri Zeka”.

Në mesazh, Haziri i ka uruar suksese Kosumit në pozitën rektorit, përderisa ka thënë se shpreson që të bëhet realitet Kampusi i këtij Universiteti.

“I uroj suksese në pozitën e rektorit ish – kryeministrit të Kosovës dhe mikut tim, Bajram Kosumi. Besoj dhe shpresoj shumë që Kampusin Universitar me stadardet më të larta ta bëjmë realitet, cili do të shërbej, jo vetëm për qytetarët e Gjilanit dhe Anamoravës, por edhe pë rata të Kosovës Lindore”, ka thënë Haziri në telegram.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...