Komuna e Gjilanit ndan 40 mijë euro për shujta ditore për nxënës - Bota Sot
Komuna e Gjilanit ndan 40 mijë euro për shujta ditore për nxënës

Gjilani

Komuna e Gjilanit ndan 40 mijë euro për shujta ditore për nxënës

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 19:04
ilustrim

Gjilani ka planifikuar furnizimin me shujta ditore për nxënësit që vijojnë shkollën në këtë komunë.

Sipas njoftimit për kontratë, furnizimi me shujta do të bëhet për nxënësit e disa shkollave si “Bajram Curii” në fshatin Shurdhan, Fetah Qerimi në Verbicën e Zhegocit dhe Afëridta në Kish Napole, transmeton Indeksonline.

Vlera e parashikuar e kontratës është 40 mijë euro. Ndërsa, kohëzgjatja e kontratës është 12 muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...