Haziri: Vjosa do të jetë kryeministre që qeverisë me ligj e kushtetutë e jo me klane - Bota Sot
Haziri: Vjosa do të jetë kryeministre që qeverisë me ligj e kushtetutë e jo me klane

Gjilani

Haziri: Vjosa do të jetë kryeministre që qeverisë me ligj e kushtetutë e jo me klane

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 18:55
Vjosa Osmani në Gjilan

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë të premten gjatë një tubimi me të rinjtë e Gjilanit, se kandidatja e kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmani do të shënojë fitore historike në zgjedhjet e 6 tetorit, për tu bërë zonja e shtetit të Kosovës që qeveriset me ligj e kushtetutë, e jo me klane.

“LDK kësaj radhe ka vendosur me unanimitet të madh me i dhanë mbështetjen e plotë Vjosës për kryeministre, sepse kjo mbështetje ka me e bë kryeministre dhe kundërshtarët kanë me na pa ëndërr. Mbajeni mend ata që po mendojnë dhe ata që po donë me e nxjerr Vjosën si kryeministre që nuk është zonjë e shtëpisë unë ju them nga Gjilani se ka ardhur koha që zonja e shtëpisë të bëhet zonja e shtetit”, ka thënë Haziri, në tubimin ku e pranishme ishte edhe kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani.

Ai ka thënë se Osmani do të veprojë me pavarësi të plotë ndërsa ka dërguar mesazh për ata që deri tani ishin në qeveri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat