Hasani: Gjilanasit kanë vendosur të jenë ushtarë të Ramush Haradinajt - Bota Sot
Hasani: Gjilanasit kanë vendosur të jenë ushtarë të Ramush Haradinajt

Gjilani

Hasani: Gjilanasit kanë vendosur të jenë ushtarë të Ramush Haradinajt

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 19:32
Foto

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj të dielën pasdite ka qëndruar në Gjilan ku është takuar me qytetarë dhe strukturat e koalicionit. 

Nga ky tubim, kandidati për deputet i këtij koalicioni Bajram Hasani i ka dërguar një porosi kryetarit të kësaj komune Lutfi Hazirit, i cili shpesh thotë se Gjilani janë ushtarë të Ibrahim Rugovës.

Hasani ka thënë se qytetarët e Gjilanit kanë vendosur të jenë ushtarë të Ramush Haradinajt.

Hasani ka thënë se koalicioni AAK-PSD është koalicion i fitores.

“ Çdo ditë kur i takojmë qytetarët, të moshuar, burra e gra e  i thonë faleminderit Ramush Haradinajt. Ata thonë Ramush Haradinaj faleminderit që na e krijove ushtrinë, statutin e Trepçës, faleminderit që i vendose taksë Serbisë. Por dy herë i thonë faleminderit që nuk lejoi cenimin e territorit të Kosovës. Na mbetet që me 6 tetor, tu themi po këtyre vendime. Ky koalicion ka programin më të mirë dhe më të qartë se partitë e tjera”. ka thënë Hasani.

Ai ka folur edhe për programin ekonomik të këtij koalicioni si rritja e pagës minimale deri në 350, rritjen ekonomike 6 për qind, uljen e taksave për bizneset.

Hasani para qytetarëve ka treguar edhe si i kanë marrë masat mbrojtëse sa ka qenë ministër i Tregtisë.

“Me këto vendime. Qytetarët i nderuar kryeministër të janë shumë falënderues për këto vendime”, ka thënë Hasani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...