Në Gjilan deri në orën 11:00 kanë votuar 9 mijë e 88 votues - Bota Sot
Në Gjilan deri në orën 11:00 kanë votuar 9 mijë e 88 votues

Gjilani

Në Gjilan deri në orën 11:00 kanë votuar 9 mijë e 88 votues

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 13:34
Gjilan

Në komunën e Gjilanit deri në ora 11 kanë votuar 9 mijë e 88 votues. Këtë e ka bërë të ditur Kryesuesi i Komisionit Komunal Zgjedhor në Gjilan, Ferid Shabani.

“Numri i votuesve është 103 mijë e 54 votues janë në komunën e Gjilanit. Kanë votuar 9 mijë e 88 votues që është 8.82 për qind kurse në zgjedhjet e kaluara parlamentare ka qenë 8.15 që është një përqindje më e madhe. Nuk është raportuar ndonjë problem” ka thënë ai.

Kurse zëdhënësi i Policisë Rajonale në Gjilan, Ismet Hashani ka deklaruar se procesi i zgjedhjeve në komunat e Anamoravës është i qetë dhe nuk është shënuar ndonjë incident. “Deri tani vazhdon të jetë gjithçka në rregull në tërë rajonin tonë” ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat