Gjilan, bëhet rivarrimi i dëshmorit Xhevat Qerimi - Bota Sot
Gjilan, bëhet rivarrimi i dëshmorit Xhevat Qerimi

Gjilani

Gjilan, bëhet rivarrimi i dëshmorit Xhevat Qerimi

Më: 10 janar 2020 Në ora: 07:31
Xhevat Qerimi

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe në bashkëpunim me shoqatat e luftës së UÇK-së sot do të bëhet rivarrimi i dëshmorit të kombit Xhevat Qerimi.

Fillimisht do të bëhen homazhe në Teatrin e Gjilanit prej orës 11:00.

Në ora 12:00 do të ketë akademi përkujtimore po në Teatrin e Gjilanit.

Prej orës 12:45 do të bëhet përcjellja dhe rivarrimi në Varrezat e Dëshmorëve në Gjilan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat