Sot në Gjilan Ditë Zie

Gjilani

Sot në Gjilan Ditë Zie

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 07:12
Foto ilustrim

Sot Gjilani mban Ditë Zie, në nderim të 3 viktimave të së shtunës, nga COVID-19.

Kjo u bë e ditur nga kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili u shprehi ngushëllime familjarëve, duke thënë se Gjilani nuk do të jetë i njejtë me ta.

“Ditë morti për Gjilanin. Me shqetësim e morëm lajmin për humbjen e betejes me #COVID19 të pacientit A.Z. (1974), duke u bërë viktima e tretë sot dhe e teta në total. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve. Për nder të tyre, të dielën, 19 korrik 2020, kam shpall ditë zie. Gjilani nuk është i njëjtë pa ju!”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat