I jepet lamtumira e fundit presidentit historik të Gjilanit, Shukri Sylejmanit

Gjilani

I jepet lamtumira e fundit presidentit historik të Gjilanit, Shukri Sylejmanit

Më: 23 shtator 2020 Në ora: 14:47
foto nga vendi ngjarjes

Në mëngjesin e sotëm, ka ndërruar jetë Shukri Sylejmani, Presidenti Historik i klubit të Gjilanit.

Sylejmanit iu dha lamtumira e fundit në varrezat e qytetit të Gjilanit.

Në ceremoninë e varrimit morën pjesë familjarë, miq, të afërm, kolegë, sportdashës dhe përfaqësues të institucioneve.

Sylejmani në opinion njihet si një njeri që dha shumë për futbollin gjilanas e në veçanti për Gjilanin.

Vdekja e tij është një humbje e madhe për qytetin e Gjilanit dhe futbollin kosovar në përgjithësi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat