Gjilani ka aktualisht 78 raste aktive me COVID-19, Haziri apelon për kujdes të shtuar

Gjilani

Gjilani ka aktualisht 78 raste aktive me COVID-19, Haziri apelon për kujdes të shtuar

Më: 14 tetor 2020 Në ora: 14:46
Foto Ilustrim

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka mbajtur mbledhjen e radhës së vlerësimit të situatës së përballjes me këtë virus.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët për kujdes të shtuar, derisa ka njoftuar se Gjilani aktualisht ka 78 raste aktive me COVID-19.

Ai ka kërkuar nga qytetarët që të mos e neglizhojnë COVID-19, por t’i përmbahen rregullave, si e vetmja mënyrë e parandalimit të përhapjes së infeksionit.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan është kjo: 1099 të infektuar në total, 974 të shëruar, 47 të vdekur, 78 raste aktive, 17 të hospitalizuar dhe 52 mostra në pritje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat