185 raste aktive me COVID-19 në Gjilan, tetë prej tyre në hospitalizim

Gjilani

185 raste aktive me COVID-19 në Gjilan, tetë prej tyre në hospitalizim

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 12:27
Foto Ilustrim

Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, ka thënë se lajmi i mirë është që aktualisht janë vetëm tetë pacientë që janë në hospitalizim me COVID-19 në këtë komunë, në Spitalin e Përgjithshëm.

Këto komente ai i bëri në takimin e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, ku edhe doli apeli për qytetarët që të vazhdojnë t’i respektojnë me përpikmëri masat kundër përhapjes së virusit.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan sa i përket përballjes me COVID-19, është kjo: 1276 raste pozitive në total, 1043 të shëruar, 185 raste aktive, 48 të vdekur, 8 në hospitalizim dhe 152 mostra në pritje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat