Shifra rekorde të të infektuarve me koronavirus në Gjilan

Gjilani

Shifra rekorde të të infektuarve me koronavirus në Gjilan

Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 11:35
Ilustrim

IKSHPK, para pak minutash kanpublikuar rezultatet e 1791 mostra të marra në gjithë Kosovë.

96 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në komunën e Gjilanit.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1791 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 765 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat