581 raste aktive me Covid-19 në Gjilan

Gjilani

581 raste aktive me Covid-19 në Gjilan

Më: 20 nëntor 2020 Në ora: 14:19
Ilustrim

Komuna e Gjilanit ka aktualisht 581 raste aktive me COVID-19.

Kështu u bë e ditur nga mbledhja e Komitetit të Gjilanit për Menaxhimin dhe Parandalimin e përhapjes së COVID-19.

E, duke parë këtë numër në rritje zyrtarët e komunës kanë apeluar tek qytetarët që t’i respektojnë masat kundër përhapjes së virusit.

Gjendja e përgjithshme në komunën e Gjilanit sa i përket përballjes me virusin COVID-19 është si vijon: Nga 6132 testime, 2261 të infektuar në total, 1615 të shëruar, 581 raste aktive, 63 të hospitalizuar dhe 185 mostra në pritje të rezultatit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat