Sot në Gjilan 68 presona janë shëruar nga Covid-19

Gjilani

Sot në Gjilan 68 presona janë shëruar nga Covid-19

Nga: A.SH Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 19:34
Lutfi Haziri

Në qytetin e Gjilanit, kryetari Lufti Haziri ka dhënë detaje sa i përket gjendjes me pandeminë.

Ai ka dhënë lajmin e mirë duke thënë se 68 persona janë shëruar sot nga Covid-19.

Haziri vazhdon të apeloj që t’iu përmbahen tri postulateve për mbrotje nga infeksioni: maska, distanca dhe larja e duarve

Në #ditën e 256-të, lajmi i mirë është që në Gjilan i kemi 68 të shëruar nga #COVID19. Gjendja e përgjitshme është kjo: nga 6289 teste, 2363 kanë rezultuar pozitivë, 1716 janë shëruar, 68 persona kanë vdekur, 519 raste i kemi aktive, 78 në hospitalizim dhe 158 mostra në pritje. Apeloj që t’iu përmbaheni tri postulateve për mbrotje nga infeksioni: maska, distanca dhe larja e duarve!”, shkruan Haziri në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat