Në Gjilan shpaloset monumenti në nder të të birit të Joe Bidenit

Gjilani

Në Gjilan shpaloset monumenti në nder të të birit të Joe Bidenit

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 14:57
Në Gjilan shpaloset monumenti në nder të të birit të Joe Bidenit

Në Gjilan është shpalosur të shtunën monumenti në nderim të të birit të presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, Joseph R. “Beau” Biden.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka vlerësuar figurën e Bidenit për luftën për Kosovën dhe ndihmën e pasluftës.

“Sot e replikojmë edhe munumentin e Joseph R. “Beau” Biden III, të cilin e kemi vendosur në rrugën Gjilan-Ferizaj.

Ai në Kosovë la solidaritet dhe përkushtim, luftoi për lirinë në Kosovë dhe ndihmoi ndërtimin e shtetit”, ka thënë Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat