​Spitali i Gjilanit ka nevojë emergjente për furnizim me oksigjen

Gjilani

​Spitali i Gjilanit ka nevojë emergjente për furnizim me oksigjen

Më: 2 dhjetor 2020 Në ora: 10:56
​Spitali i Gjilanit ka nevojë emergjente për furnizim me oksigjen

Nën udhëheqjen e nënkryetarit Arbër Ismajli, është mbajtur sot mbledhja e Komitetit të Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Në këtë takim, nënkryetari Ismajli bëri të ditur se Spitali i Përgjithshëm ka nevojë emergjente të furnizimit me oksigjen.

Duke shtuar se po bëhet përpjekje maksimale me Ministrinë e Shëndetësisë për ta zgjidhur këtë problem.

Gjendja e përgjithshme është si vijon: 2684 të rezultuar pozitivë, 2222 të shëruar, 386 raste aktive, 76 të vdekur, të hospitalizuar të konfirmuar me COVID-19 janë 72, ndërkaq mostra në pritje janë 134.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat