Arben Kadriu zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Themelore në Gjilan

Gjilani

Arben Kadriu zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Themelore në Gjilan

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 14:10
Arben Kadriu

Arben Kadriu është zgjidhur kryeprokuror në Prokurorinë Themelore të Gjilanit.

Ai ka marrë gjashtë vota kurse kundër kandidati i tij, prokurori Agron Uka mori pesë vota.

Deri më tash, kryeprokuror i Prokurorisë në Gjilan ka qenë Jetish Maloku

Mandati i kryeprokurorëve është katër vjeçar dhe të njëjtit do fillojnë punën në këto pozita nga 1 janar 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat