Hoxhaj ua premton gjilanasve stadiumin e qytetit

Gjilani

Hoxhaj ua premton gjilanasve stadiumin e qytetit

Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:12
Enver Hoxhaj

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, vizitoi stadiumin e futbollit në Gjilan dhe ka thënë se dy skuadrat futbollistike dhe dy tifozëritë e zjarrta të Gjilanit akoma nuk e kanë gati stadiumin e tyre.

Hoxhaj ka thënë se sporti është shumë i rëndësishëm për zhvillimin dhe shëndetin e të rinjve.

“Qyteti i Gjilanit njihet për pasionin e madh për futbollin dhe meriton sa më shpejt një stadium modern”.

“Në Qeverinë e Rimëkëmbjes të udhëhequr nga unë, stadiumi i qytetit në Gjilan dhe terrenet sportive kudo në Kosovë do të jenë prioritete shumë të rëndësishme”, ka shkruar Hoxhaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat