Fakulteti i Edukimit më i preferuari për studentë - Bota Sot
Fakulteti i Edukimit më i preferuari për studentë

Gjilani

Fakulteti i Edukimit më i preferuari për studentë

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 15:43
Fakulteti i Edukimit

Në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan, është mbyll konkursin për pranimin e studentëve të rinj për vitin akademik 2018/2019 për nivelin e studimeve baçelor.

Në bazë të statistikave,  ka pasur një interesim mjaft të madh të maturantëve për të qenë studentë në në Fakultetin e Edukimit, Fakultetin Juridik, Fakultetin Ekonomik, dhe atë të Shkencave Kompjuterike.

 Fakulteti më i preferuar  është Edukimi, ku për një vend studimi garojnë katër studentë.    

Universiteti “Kadri Zeka”, në afatin e parë,  për vitin akademik 2018-2019, në fakultet për të cilat ka qenë i hapur konkursi, do të regjistrojë 1218 studentë të rregullt në studime baçelor, ku përfshihen edhe studentë nga  Presheva, Bujanoci dhe Medvegja, si dhe nga komunitetet jo-shumicë.

Në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan të premten, më 20 korrik do të mbahet provimi pranues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera