Vrasja e 24 vjeçarit në Gjilan: Policia ishte e njoftuar dy ditë më herët për konfliktin - Bota Sot
Vrasja e 24 vjeçarit në Gjilan: Policia ishte e njoftuar dy ditë më herët për konfliktin

Gjilani

Vrasja e 24 vjeçarit në Gjilan: Policia ishte e njoftuar dy ditë më herët për konfliktin

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 13:11
Foto ilustrim

Familjarë të 24 vjeçarit të vrarë dje në fshatin Verbicë të Zhegovcit i kanë rrëfyer kallxo se Policia e Kosovës ishte njoftuar dy ditë më herët për mospajtimet që viktima dhe i dyshuari për vrasje i kishin dy ditë më herët.

Në të pamën e familjes e cila është hapur në Zhegovc familjarët dëshirojnë të qëndrojnë të qetë dhe të pa ekspozuar ndaj mediave. Ajo çfarÇ ata rrëfejnë është shumë e shkurtër dy ditë më parë viktima e kishte një mosmarrëveshje me kushëririn e tij 16 vjeçar. Për ta zgjidhur mosmarrëveshjen ishte ftuar edhe policia të cilët sipas familjarëve kishin marrë edhe deklarata nga ankuesit.  Dy ditë pas kësaj 16 vjeçari ka marrë armën e gjuetisë së  të atit dhe siç thonë familjarët ka qëlluar për vdekje 24 vjeçarin.

Familjarët nuk kanë informacione nëse policia kishte kontrolluar në shtëpinë e të dyshuarit apo në bazat e tyre për të kontrolluar nëse familja kishte në posedim armë të zjarrit

24 vjeçari vdiq dje nga plagët e marra nga arma e gjuetisë. Një 16 vjeqar dhe babai i tij janë arrestuar si të dyshuar për këtë incident.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...