Apostolova nesër takon kryetarët e shtatë komunave të rajonit të Gjilanit - Bota Sot
Apostolova nesër takon kryetarët e shtatë komunave të rajonit të Gjilanit

Gjilani

Apostolova nesër takon kryetarët e shtatë komunave të rajonit të Gjilanit

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 12:04
Shefja e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova

Shefja e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova nesër do të vizitojë Gjilanin për t'u takuar me kryetarët e komunave të Gjilanit, Ranillugut, Parteshit-Pasjanit, Kllokotit-Vërbovcit, Kamenicës dhe Vitisë.

Vizita është pjesë e kontakteve të rregullta me publikun të ambasadores Apostolova anembanë Kosovës dhe mundësi për të mësuar më shumë për gjendjen në regjion, për të ofruar mbështetje për iniciativat e bashkëpunimit lokal, në veçanti ato që promovojnë tolerancën multietnike, si dhe për të diskutuar fushat e bashkëpunimit të përbashkët.

Deri tani, BE-ja ka investuar 40 milion euro në zhvillimin e këtyre shtatë komunave. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...