Një muaj paraburgim për personin që rrahu gruan dhe djalin - Bota Sot
Një muaj paraburgim për personin që rrahu gruan dhe djalin

Gjilani

Një muaj paraburgim për personin që rrahu gruan dhe djalin

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 16:16
Gjykata Themelore në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit të pandehurit E. I. në kohëzgjatje prej një muaji.

I pandehuri E. I. dyshohet se dje ka ushtruar dhunë ndaj djalit të tij V. Z. dhe gruas së tij F. Z. me ç’rast kjo e fundit është dashur të marr ndihmën mjekësore në Spitalin Regjional të Gjilanit.

Me këto veprime i pandehuri ka kryer veprat penale sulm lëndim i lehtë trupor.

Gjyqtari i procedurës paraprake pas shqyrtimit të gjitha shkresave të lëndës, ka vendosur masën e paraburgimit për të pandehurin.

Palët kanë të drejtën e ankesës ndaj këtij vendimi në Gjykatën e Apelit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...