Prishtinasi me fat, ia gjejnë kuletën me para në Gjilan gjatë aksionit ‘Ta pastrojmë Kosovën’ - Bota Sot
Prishtinasi me fat, ia gjejnë kuletën me para në Gjilan gjatë aksionit ‘Ta pastrojmë Kosovën’

Gjilani

Prishtinasi me fat, ia gjejnë kuletën me para në Gjilan gjatë aksionit ‘Ta pastrojmë Kosovën’

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 12:50
Foto e kuletes se humbur

Vullnetarët të cilët sot po marrin pjesë në aksionin ‘Ta pastrojmë Kosovën’ gjatë pastrimit në fshatin Zhegoc të Gjilanit kanë gjetur një kuletë me mbi 500 euro brenda dhe të njëjtën ia kanë kthyer pronarit, të cilit i kishte humbur rreth një muaj më parë.

“Gjatë aksionit ta pastrojmë Kosovën, në fshatin Zhegoc të Komunës së Gjilanit, është gjetur një kuletë brenda së cilën ishin 500 euro. Mësuesit e shkollës në Zhegoc e kishin gjetur kuletën dhe kishin njoftuar pronarin ta merrte”, ka njoftuar një qytetar nga Gjilani, shkruan kallxo.

Ndryshe sot në nivel vendi nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj ka filluar aksioni më i madh i pastrimit të hapësirave publike nga mbeturinat.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...