Gjilani shënoi Ditën Ndërkombëtare të Paqes - Bota Sot
Gjilani shënoi Ditën Ndërkombëtare të Paqes

Gjilani

Gjilani shënoi Ditën Ndërkombëtare të Paqes

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 14:14
Gjilani shënoi Ditën Ndërkombëtare të Paqes

Komuna e Gjilanit ka shënuar sot me një aktivitet simbolik, Ditën Ndërkombëtare të Paqes, ku ishin të pranishëm fëmijë të shkollave që kanë lexuar thënie të figurave të njohura të botës për paqen dhe lirinë në përgjithësi.

Hanumshahe Rexhepaj, zyrtare për të drejtat e fëmijëve, ka thënë se sot së bashku me asamblenë e fëmijëve që është e përbërë nga nxënës të shkollave fillore dhe të mesme prej të gjitha komuniteteve kanë lexuar këto thënie dhe njëkohësisht kanë bartur mesazhin për ndërtimin e paqes së qëndrueshme dhe një jetë më të mirë për të gjithë.

Kurse Olti Suliqi nga asambleja e fëmijëve ka potencuar rëndësinë e rritjes së fëmijëve në paqe të përbashkët dhe liri ku secili fëmijë ka të drejtë të shprehjes, shkollimit, shëndetit dhe një ardhmërie më të mirë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...