Protestojnë kundër ndërtimit të një ferme dhe antenës së telefonisë - Bota Sot
Protestojnë kundër ndërtimit të një ferme dhe antenës së telefonisë

Gjilani

Protestojnë kundër ndërtimit të një ferme dhe antenës së telefonisë

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 13:15
Protesta ka përfunduar e qetë dhe pa asnjë problem

Një protestë është mbajtur dje në fshatin Shillovë të Gjilanit, në shenjë pakënaqësia lidhur me ndërtimin e një ferme, si dhe ndërtimin e një antene të telefonisë mobile “MTS”.

Sipas Policisë, disa protestues të komunitetit serb, kryesisht të gjinisë femërorë, në shenjë pakënaqësia lidhur me ndërtimin e një ferme, si dhe ndërtimin e një antene të telefonisë mobile “MTS”, kanë protestuar të qetë në qendër të fshatit.

Protesta ka përfunduar e qetë dhe pa asnjë problem.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...