Haziri: Problemit më madhor në Gjilan po i vjen fundi - Bota Sot
Haziri: Problemit më madhor në Gjilan po i vjen fundi

Gjilani

Haziri: Problemit më madhor në Gjilan po i vjen fundi

Nga: A.M. Më: 26 tetor 2018 Në ora: 20:16
Haziri gjate vizites ne lagjjen “Dardania”

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka njoftuar se në fazën zhvillimore të ndërtimit të lumit Mirusha, në pjesën ku fillon lagjja “Dardania” e deri në rrugën qarkore.

Po ashtu, Haziri ka njoftuar se "pasi janë ndërtuar gypat për ujërat e zeza, në fazën e dytë do të rregullohet shëtitore, ku do të integrohen gypat e ujërave atmosferik, ndriçimi, trotuaret dhe elementet tjera përcjellëse

“Problemit më madhor në Gjilan po i vjen fundi. Kundërmimi tashmë po mbetet veç si një ëndërr e keqe. Jemi në fazën zhvillimore të ndërtimit të lumit Mirusha, në pjesën ku fillon lagjja “Dardania” e deri në rrugën qarkore. Pasi janë ndërtuar gypat për ujërat e zeza, në fazën e dytë do të rregullohet shëtitora, ku do të integrohen gypat e ujërave atmosferik, ndriçimi, trotuaret dhe elementet tjera përcjellëse”, ka thënë Haziri.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...