Emrat e lojtarëve pjesëmarrës në turneut e parë - Bota Sot
Emrat e lojtarëve pjesëmarrës në turneut e parë

Golf

Emrat e lojtarëve pjesëmarrës në turneut e parë

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 19:05
Emrat e lojtarëve pjesëmarrës në turneut e parë

Turneu është mbajtur në Heitlinger golf resort dhe pjesëmarrës ishin 27 lojtar nga gjitha anët e Kosovës duke përfshi edhe tre lojëtare si dhe një lojëtar junior! 

Image

Emrat e lojtarëve pjesëmarrës në turneut e parë kombëtar janë këta:

 Adnan Hajdini, Ahmet Beqiri, Afrim Gjyrevci, Albin Arifi, Arif Arifi, Ali Aliu, Azer Bislimaj, Bekim Durguti, Blerim Sejdiu, Bujar Morina, Dafina Arifi, Driton Gashi, Erblina Arifi, Geresa Arifi, Isi Zejnulahu, Ismet Mehmetaj, Lavdim Zylfiu, Lulzim Vehapi, Muharrem Rama, Murat Ahmetaj, Mergim Gjinovci, Naim Begu, Naim Gjinovci, Selami Bunjaku, Sheremet Gashi, Xhemail Krasniqi dhe Veli Bislimaj.

Tre më të mirët në kategorin bruto ishin Murat Ahmetaj vendi i pare, Bujar Morina vendi i dyte dhe Blerim Sejdiu vendi i trete.

Tre më të mirët në kategori neto ishin Erblina Arifi vendi i trete, Isi Zejnulahu vendi i dyte dhe Mergim Gjinovci vendi i pare:

Fituesi i gares se pare kombetare te golfit doli Mergim Gjinovci

Federata e Golfit e Kosovës është themeluar me 17 Tetor të vitit 2018 dhe ky ishte turniri i parë Kombëtar i cili u detyrua të mbahej në Gjermani për arsye se në Kosovë akoma nuk egziston një fushë e golfit derisa pritet të ndërtohet një e tillë në vitet vijuese me iniciativë të vet lojëtarëve të Federatës të cilët gjithashtu e vet financuan këtë turnir, për arsye se MKRS akoma nuk e ka liçencuar dhe përkrahur financiarisht Federatën tonë dhe Ministri në detyrë Kujtim Gashi akoma nuk e ka nënshkruar memorandumin me Federatën tonë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat