Ky fëmijë i vitit 1988, sot është kryetar i një federate në Kosovë - Bota Sot
Ky fëmijë i vitit 1988, sot është kryetar i një federate në Kosovë

Golf

Ky fëmijë i vitit 1988, sot është kryetar i një federate në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 19 gusht 2018 Në ora: 15:00
Ky fëmijë i vitit 1988, sot është kryetar i një federate në Kosovë

Para 30 vjetësh kënaqej duke luajtur me lodra, por sot nuk e ka at luks sepse ka një mijë e një presione me sportin e minigolfit, për faktin se synon të organizojë sa më shumë aktivitete dhe të arrijë me Kosovën në piedestalin sa më të lartë qoftë ndërkombëtar.

Image

Ky është Lavdim Zylfiu, kryetar i Federatës së Minigolfit të Kosovës apo siç njihet si njeriu që nuk i përton punës, ka fanatizëm dhe kërkon sa më shumë në këtë sport që ka një reputacion në shtetet e zhvilluara evropiane e botërore.  Lavdimi kur ishte 4 vjeç, pra në vitin 1988 dhe tani si kryetar federate.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat