Të rinjtë e mjekësisë së Gostivarit shpallen më të mirët në Spanjë - Bota Sot
Të rinjtë e mjekësisë së Gostivarit shpallen më të mirët në Spanjë

Gostivari

Të rinjtë e mjekësisë së Gostivarit shpallen më të mirët në Spanjë

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 18:14
Të rinjtë e mjekësisë së Gostivarit

Një grup i nxënësve me mentorë profesorë nga shkolla e mesme e mjekësisë në Gostivar, që nga fillimi i këtij muaji qëndrojnë në Madrid ku njoftohen me përvojat e atjeshme duke pasur kështu mundësi të trajnohen në praktikë që do t’u ndihmojë në zhvillim e mëtutjeshëm të karrierës.

Ky grup i nxënësve është shpallur si grupi më i mirë që deri tani ka qenë në trajnim praktik në Shtëpinë e personave të moshuar.

Vizita në Spanjë realizohet nëpërmjet Agjencisë Kombëtare për Programe Arsimore Evropiane dhe mobilitet.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...