Gostivar, plagosen dy gra nga krismat në dasmë - Bota Sot
Gostivar, plagosen dy gra nga krismat në dasmë

Gostivari

Gostivar, plagosen dy gra nga krismat në dasmë

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 13:44
Ilustrim

Dy gra kanë marrë lëndime gjatë krismave në një dasmë në Çajle të Gostivarit. Pas lëndimeve të marra, dy gratë janë bartur në spitalin e Gostivarit, ndërsa personi i cili dyshohet se ka shkrepur me armë është privuar nga liria.

Sipas të dhënave të SPB Tetovë, gjysmë ore pas mesnatës në oborrin e shtëpisë së B.H (5.3), ka pasur krisma me armë zjarri. Për shkaqe ende të panjohura dy gra të pranishme në festë janë lënduar. Gratë e lënduara me inicialet H.I (44) dhe M.M (35) janë bartur në spitalin e përgjithshëm të Gostivarit.

Sot në mëngjes, në vendin e ngjarjes prokurori Publik ka bërë këqyrjen e vendit të ngjarjes.

Pas denoncimit, rreth orës 1:30, zyrtarët policorë kanë privuar nga liria pronarin e shtëpisë për shkak të dyshimeve se ai ka përdorur armët e zjarrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...