Nevzat Bejta: Kam marr bekimin e Ali Ahmetit për të kandiduar në zgjedhjet komunale në Gostivar

Gostivari

Nevzat Bejta: Kam marr bekimin e Ali Ahmetit për të kandiduar në zgjedhjet komunale në Gostivar

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 16:40
Nevzat Bejta

Ish-kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta në emisionin ‘Politica’ në televizionin Globi tha se do të garojë në zgjedhjet lokale të vitit 2021 dhe se për këtë e ka marr edhe bekimin e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe degës së kësaj partie në Gostivar.

“Qytetarët kanë kërkuar që të garoj sërish. Pasi kam marr bekimin e liderit, Ali Ahmeti dhe të degës së Gostivari, tani mbeten anketimet e brendshme të partisë dhe nëse më nxjerrin të parin, unë jom i gatshëm t’i shërbej sërish qytetit të Gostivarit”, tha nënkryetari i BDI-së, Ali Ahmeti.

Bejta kritikoi pushtetin aktuale të Komunës së Gostivarit për ndërtime pa leje, shpenzime në mish dhe gjëra të tjera dhe për punësime partiake.

Bejta përmendi edhe tre projektet janë gati për Gostivarin në mandatin tjetër duke përfshirë këtu deponinë ‘Rusino, sistemi ujësjellësit dhe ndërtimi i rrethrrotullimit në dalje të qytetit, përkatësisht te pikëpagesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat