Kallëzim penal për një person nga Negotina e Gostivarit, ka organizuar aheng familjar

Gostivari

Kallëzim penal për një person nga Negotina e Gostivarit, ka organizuar aheng familjar

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 17:24
Foto Ilustrim

Siç njoftojnë nga policia, kundër një pronarit të një restoranti në Negotinë të Gostivarit është parashtruar kallëzim penal.

Shkaku i kallëzimit penal ishte mosveprim sipas rregullave shëndetësore në kohe pandemie.

“Më 14 nëntor në ora 14:20 policët e stacion policor në Gallate kanë kontrolluar një objekt dhe kanë konstatuar se aty mbahet aheng”, thonë nga MPB.

Në aheng kanë qenë të pranishëm më shumë mysafirë dhe nuk janë respektuar masat për mbrojtje nga coronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat