Uji nga rrjeti i ujësjellësit të Gostivarit është i ndotur – të mos përdoret për pije

Gostivari

Uji nga rrjeti i ujësjellësit të Gostivarit është i ndotur – të mos përdoret për pije

Më: 11 janar 2021 Në ora: 13:19
Foto ilustrim

Për shkak të reshjeve intensive gjatë këtyre ditëve, ka ardhur deri në turbullimin e ujit në burimin lumit Vardar dhe për pasojë.

Uji në rrjetin e ujësjellësit të Gostivarit është i ndotur dhe nuk guxon të përdoret për pije – njoftojnë nga NPK “Komunalec” Gostivar

Ndalesa për përdorim е ujit për pije, do të vlejë deri në njoftimin e radhës.

Komuna e Gostivarit kërkon mirëkuptim nga qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat