Kur Vlora kremtonte Kupën me Ahmetin, sot kundërshtar të mëdhenj - Bota Sot
Kur Vlora kremtonte Kupën me Ahmetin, sot kundërshtar të mëdhenj

Hendboll

Kur Vlora kremtonte Kupën me Ahmetin, sot kundërshtar të mëdhenj

Nga: K. G. Më: 20 mars 2019 Në ora: 16:53
Kur Vlora kremtonte Kupën me Ahmetin, sot kundërshtar të mëdhenj

Nëse shfletojmë arkivën e historisë, është jashtëzakonisht atraktive dhe gjejmë momente kur festonin së bashku protagonistët që dikur mburrenin me njërin – tjetrin, sot janë kundërshtar të ashpër sportiv! Ahmet Hysenaj-Petrova, para disa viteve ka qenë kryetar i klubit të hendbollit Kastrioti nga Ferizaj, ndërsa Vlora Jashari hendbolliste.

Dhe një periudhë lavdëronin fortë njëri – tjetrin, por tani disa kohë gjërat janë ndryshe. Vlora është trajnere në KH Kastrioti dhe Petrova jashtë klubit, por janë rivalët të mëdhenj, pothuajse nuk duan ta shohin me sy njëri tjetrin. Megjithatë, Petrova shihet duke festuar së bashku me Vlorën që ka bluzën me ngjyrë rozë. Kështu jeta, nga miqtë sportiv dalin në armiq të përbetuar të kësaj zeje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...