Vajzat malazeze që po ndezin Kosovën - Bota Sot
Vajzat malazeze që po ndezin Kosovën

Hendboll

Vajzat malazeze që po ndezin Kosovën

Nga: K. G. Më: 11 prill 2019 Në ora: 17:07
Vajzat malazeze që po ndezin Kosovën

Njëra është nga Tuzi dhe tjetra nga Podgorica e Malit të Zi, por që luajnë në shtetin e Kosovës. Është shqiptarja Suzana Ujkiq dhe malazezja-boshnjake Esma Muratoviq, që luajnë për lideren dhe fituesen e Kupës së Kosovës, Istogu. Vajzat bukuroshe që po ndezin Kosovës, jo vetëm për nga bukuria por edhe nga lojërat e mira që po tregojnë në hendboll. 

Image

Esma e Suzana

Suzi dhe Esma janë të pandashme edhe në jetë private por edhe me bukurinë e tyre ua vlojnë gjakun të rinjve. 
Suzi është edhe anëtare e Kombëtares së Kosovës, kurse Esma ka qenë pjesë e kombëtares malazeze. 
Si njëra po ashtu edhe tjetra u kënaqën me bukuritë që ka Istogu por edhe me respektin që kanë në opinionin sportiv.
Suzi zeshkane e Esma biondine, një kombinim interesant apo shumë seksi kur dalin në natyrë!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...