Kombëtarja në Gjermani, e gatshme për ndeshje - Bota Sot
Kombëtarja në Gjermani, e gatshme për ndeshje

Hendboll

Kombëtarja në Gjermani, e gatshme për ndeshje

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 17:48
Kombëtarja në Gjermani, e gatshme për ndeshje

 

Të shtunën pasdite Kombëtarja e Kosovës në hendboll është vendosur në Nurnberg të Gjermanisë ku të dielen nga ora 18:00 luhet ndeshja Gjermania - Kosova. Është kjo ndeshja e fundit e kualifikimeve për Euro 2020.

Kombëtares tonë i duhet fitorja për të shpresuar në kualifikim. Gjermania është superfuqi dhe Kombëtarja më cilësore në kualifikime.

Por djemtë tanë janë të motivuar për të dhënë më të mirën dhe për të luftuar për çdo top, njëjtë si të mërkurën ndaj Polonisë.
Përpara Kosovë, shkruan nga FHK-ja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...