Cila është atmosfera në kampin e Gjakovës? - Bota Sot
Cila është atmosfera në kampin e Gjakovës?

Hendboll

Cila është atmosfera në kampin e Gjakovës?

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 10:42
Cila është atmosfera në kampin e Gjakovës?

Ndonëse puna filloi të hënën, të martën është bërë hapja zyrtare e “Raiffeisen Kampit Veror 2019” që po mbahet në Gjakovë. 

Kampin zyrtarisht e ka hapur presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini, ndërsa prezent ishin edhe anëtari i bordit, Berat Dana dhe sekretari gjeneral, Izet Gjinovci.

Drejtuesit e Federatës më pas nga afër kanë parë kushtet dhe mënyrën e funksionimit të kampit tradicional, që këtë vit mbahet me mbështetjen e Raiffeisen Bank.

Mbi 50 hendbolliste të reja dhe mbi 20 hendbollistë të rinjë po punojnë me shumë përkushtim, ndërsa atmosfera te kampistët është e shkëlqyeshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...